SolHeat Eco

SolHeatTeplovzdušné solární panely typu SolHeat (typ SolHeat Eco 1, 2, 3 a 4) Vám umožní ohřev vzduchu z Vaší místnosti, přívod čerstvého ohřátého venkovního vzduchu či kombinaci těchto dvou funkcí.

K čemu je solární ohřívač vzduchu SolHeat vhodný

Odvlhčování a redukce plísní

Při odvlhčování není důležité pouze přivádět čerstvý ohřátý vzduch zvenku, ale zároveň je důležité zvyšovat teplotu v odvlhčované místnosti.

Sami jistě víte, že prostory které temperujete, mají problémy s vlhkostí daleko menší nežli prostory bez temperace.

Modely SolHeat Eco Vám umožňují kombinací obou výše zmíněných funkcí - přívod čerstvého vzduchu zvenku i přívod vzduchu z místnosti. Významně tak ovlivňují pokojovou teplotu daných prostor i cirkulaci vzduchu a napomáhají tak velmi účinně při boji proti vlhkosti a plísním.

Temperace místností

Díky sání vzduchu z místnosti pracují modely SolHeat Eco obzvláště v mrazivých zimních dnech daleko silněji nežli modely, které mají pouhý přívod čerstvého vzduchu zvenku.

Pokud solární ohřívač vzduchu nasává v zimním mrazivém dnu pouze vzduch zvenku, nasává vzduch o teplotě např. -10°C. Pokud ale bude sát pouze vzduch z místnosti, může u obytného prostoru nasávat vzduch o teplotě např. +20°C.

Solární ohřívač vzduchu SolHeat Eco v takovémto modelovém případu může mít již na vstupu teplotu vzduchu až o 30°C vyšší!

Takový teplotní rozdíl se samozřejmě razantně projeví i na teplotě vystupující z jednotky do místnosti.

Velkou výhodou modelů SolHeat Eco je, že umožňují sání vzduchu zvenku a zevnitř kombinovat! Toto obzvláště oceníte v chladném mrazivém počasí.

Jak to fungujeFunkční princip panelu SolHeat

Přívodní otvory modelu SolHeat Eco přivádí vzduch z místnosti či zvenku, následně jej v solární komoře kryté tvrzeným sklem ohřívá a pomocí ventilátoru ve výstupním otvoru dodává ohřátý vzduch zpět do místnosti. Ventilátor je napájen z integrovaného fotovoltaického panelu.
Tím dochází k ohřevu místnosti a snížení vlhkosti v ní.

 

Nadstandartní regulace s trafem

V chladných zimních dnech nelze očekávat, že solární ohřívače vzduchu budou fungovat jako klasické topení. Je-li venku teplota hluboko pod bodem mrazu, může být bez použití nadstandardního regulátoru při rozběhu zařízení teplota vzduchu vstupujícího do místnosti z modelu SolHeat Eco nižší než teplota vzduchu v místnosti. Oproti klasickému větrání přesto dochází k úspoře tepla.

Pokud chcete větrat i ve chvílích, kdy Slunce nesvítí, je pro Vás vhodné použití digitální programovatelné regulace s trafem. Trafo zapojíte do zásuvky na 220V a Váš objekt tak bude pravidelně provětrán, zcela automaticky! VÍCE INFO ZDE.

Minimalizace tepelných ztrát

Pro chvíle, kdy není zařízení v činnosti a Vy chcete zabránit jakýmkoli tepelným ztrátám skrze přívodní a odvodní potrubí je pro Vás ideálním řešení použití samouzavíracího kompletu s digitální regulací s trafem.

Plně automatický provoz uzavírání / otevírání vstupního a výstupního otvoru zamezí jakémukoli samovolnému proudění chladného vzduchu do Vašeho objektu. VÍCE INFO ZDE.
 

Model: SolHeat Eco 1 SolHeat Eco 2 SolHeat Eco 3 SolHeat Eco 4
Rozměry panelu (ŠxVxH v cm): 50 x 95 x 5 125 x 60 x 5 60 x 115 x 5 80 x 150 x 5
Hmotnost (kg): 11,2 13,2 11,6 20,2
Výkon ventilátoru (m3 / hod): až 127 až 127 až 127 až 155
Výkon: max. 380 W max. 600 W max. 550 W max. 1000 W
Plocha místnosti (m2) 30 50 50 75
Hlučnost ventilátoru: 46 dBA 46 dBA 46 dBA 50,3 dBA
Max. teplotní nárůst (°C): 25 33 30 40
Sání vzduchu zevnitř i zvenku zevnitř i zvenku zevnitř i zvenku zevnitř i zvenku
Koupit na E-shopu zde zde zde zde