Respekto

SolHeatTeplovzdušné solární panely Respekto® představují naprostou špičku mezi solárními ohřívači vzduchu. Konstrukce těchto typů umožňuje přívod vzduchu zvenku i z místnosti a jejich jednoduché přepínání pomocí ovládacího prvku z místnosti. Modely jsou dodávány vždy s digitální programovatelnou regulací umožňující připojení trafa a jsou dodávány vždy včetně montáže.

K čemu jsou solární ohřívače vzduchu Respekto® vhodné

Odvlhčování a redukce plísní

Při odvlhčování není důležité pouze přivádět čerstvý ohřátý vzduch zvenku, ale zároveň je důležité zvyšovat teplotu v odvlhčované místnosti.

Sami jistě víte, že prostory které temperujete, mají problémy s vlhkostí daleko menší nežli prostory bez temperace. Je to způsobeno jednoduchým fyzikálním zákonem- teplejší vzduch pojme do svého objemu daleko více vody.

Modely Respekto® Vám umožní kombinací obou výše zmíněných funkcí - přívod čerstvého vzduchu zvenku i přívod vzduchu z místnosti. Významně tak ovlivňují pokojovou teplotu daných prostor i cirkulaci vzduchu a napomáhají tak velmi účinně při boji proti vlhkosti a plísním.

Temperace místností

Díky sání vzduchu z místnosti pracují modely Respekto® obzvláště v mrazivých zimních dnech daleko silněji nežli modely, které mají pouhý přívod čerstvého vzduchu zvenku.

Pokud solární ohřívač vzduchu nasává v zimním mrazivém dnu pouze vzduch zvenku, nasává vzduch o teplotě např. -10°C. Pokud ale bude sát pouze vzduch z místnosti, může u obytného prostoru nasávat vzduch o teplotě např. +20°C.

Solární ohřívače vzduchu Respekto® v takovémto modelovém případu může mít již na vstupu teplotu vzduchu až o 30°C vyšší!

Takový teplotní rozdíl se samozřejmě razantně projeví i na teplotě vystupující z jednotky do místnosti.

Velkou výhodou modelů Respekto® je, že umožňují sání vzduchu zvenku a zevnitř kombinovat! Přepínání těchto dvou směrů sání je umístěno na ovládacím panelu v místnosti.

Jako doplněk si můžete přikoupit samouzavírací vnitřní komplet, který zcela minimalizuje tepelné ztráty ve chvíli nečinnosti panelu.

Jak to fungujeFunkční princip panelu SolHeat

Přívodní otvory modelu Respekto® přivádí vzduch z místnosti či zvenku, následně jej v solární komoře kryté tvrzeným sklem solární energie ohřívá a pomocí ventilátoru ve výstupním otvoru dodává ohřátý vzduch zpět do místnosti. Ventilátor je napájen z fotovoltaického panelu.
Tím dochází k ohřevu místnosti a snížení vlhkosti v ní.

Výhody modelu Respekto®

Extrémní výkon- průtok vzduchu až 155 m3/hod., teplotní nárůst až 70°C. Možnost doplnění o samouzavírací vnitřní komplet.

Komfortní ovládání- vnitřní komplet obsahuje regulovatelnou odvodní/přívodní mřížku vzduchu, přepínání směrů sání a digitální regulaci s trafem. Jedná se o prvek u kterého je kladen důraz nejen na funkčnost, ale i estetiku.

Luxusní zpracování- u modelu jsou použity ty nejlepší dostupné materiály. Al hliníkový lakovaný rám, polykrystalická fotovoltaika, teplotně odolný ventilátor v měkkém uložení zabraňujícím nárůstu hlučnosti, absorbér slunečního záření se speciální povrchovou úpravou, izolovaná záda panelu, G4 vzduchotechnický filtr a další.

Špičková teplotní regulace- součástí dodávky je digitální programovatelná teplotní regulace umožňující připojení trafa. Ve chvíli, kdy dostatečně nesvítí slunce, může tato regulace napájet ventilátor ze sítě 220V. Jednoduchým naprogramováním si můžete zajistit pravidelné provětrání objektu nehledě na to, zda svítí či nesvítí slunce. VÍCE INFO ZDE.

All Inclusive- modely dodáváme vždy vč. digitální regulace, veškerého příslušenství a montáže. Právě montáž je jedním z velmi důležitých kroků, při kterém je třeba hledět na technické detaily. Naše letité zkušenosti Vám zajistí, že z tohoto solárního ohřívače vzduchu dostanete to, co Váš objekt potřebuje.

 

Model: RESPEKTO KOMBI 4 RESPEKTO XXL
Rozměry panelu (cm): 91 x 182 x 8 120 x 250 x 8
Hmotnost (kg): 36 73 kg
Výkon ventilátoru (m3 / hod): až 204 až 250
Výkon: max. 1300 W max. 2 350 W
Hlučnost ventilátoru: 57,6 dBA 54,9 dBA
Plocha místnosti (m2) 100 125
Max.teplotní nárůst (°C): až 55°C až 70°C
Sání vzduchu zvenku i zevnitř, přepínání z místnosti zvenku i zevnitř, přepínání z místnosti
Elektronický obchod Koupit Koupit