Fasády na míru

Solární teplovzdušné fasády Respekto® jsou unikátním řešením pro automatické větrání a topení řady objektů. Jejich provoz je založen na slunečním svitu a provozní náklady se tak rovnají nule!

Využití solární teplovzdušné fasády Respekto®

Větrání

Trendem dnešní doby je někdy až nesmyslně naddimenzovaná izolace budov. Tento trend přináší velké negativum - je jím chybějící čerstvý vzduch v budovách. Vzhledem k tomu, že tepelně izolované fasády, nová plastová okna a další prvky obálky budovy snižují přirozenou výměnu vzduchu až o 90%, je automatizované větrání základním předpokladem pro dlouhodobě zdravý pobyt v budovách.

Nízkoenergetické či pasivní domy již jako základ často předpokládají využití tzv. rekuperační jednotky. Důvod je prostý- v takto izolovaných objektech prakticky není jiná možnost větrání nežli automatizovanou cestou.
Naše řešení se velmi často používá jako předehřev pro samotnou rekuperační jednotku či jako samostatné pro řešení automatizované ventilace.

Alternativní topení

Rostoucí ceny energií na topení jsou takřka pravidlem. Málokdo pochybuje o skutečnosti, že by ceny energií dlouhodobě klesaly. Solární teplovzdušné fasády Respekto® dimenzujeme takovým způsobem, aby z Vaší strany došlo k výrazné úspoře energií za topení a aby investice do takovéto fasády měla pro Vás velmi rychlou návratnost.
U realizovaných fasád jsme jasně prokázali finanční úsporu i návratnost. Návratnosti investic u realizovaných projektů se pohybuje okolo cca 6-8 let! Samotná životnost fasády se přitom pohybuje okolo 25-30 let!Návrh fasád

Veškeré návrhy solárních fasád vytváříme po konzultaci se zákazníkem ve speciálním 3D modelovacím software. Z takto namodelované fasády dokážeme díky tomuto vytěžit naprosté maximum pro Vaši spokojenost.
Fasády navrhujeme pro průmyslové budovy, skladovací haly, ale i rodinné domy. Vždy vycházíme z požadavků klienta na přínosy, estetiku a finanční návratnost.


Řízení a monitoring

K fasádám dodáváme vlastní řídící software pro nastavení ideláního provozu. Řídit fasádu můžete z jakéhokoli zařízení s internetem, zároveň si zde můžete prohlížet i výkonové reporty.

 

Vaše poptávky na zhotovení solární teplovzdušné fasády zasílejte na info@solarniventilace.cz, popř. telefonicky na čísle 482 772 760.